Gdańsk Ujeścisko

Szkoła podstawowa

O placówce

Nowoczesna szkoła w otulinie lasu zaprasza uczniów do klas 1-8

Nasza szkoła położona jest w otulinie lasu, w bardzo szybko rozwijającej się dzielnicy Gdańska, Ujeścisku. Do dyspozycji dzieci jest nowo wybudowany obiekt edukacyjny, zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wybrednych przedszkolaków. Duże, przeszklone, wspaniale wyposażone sale sale z bezpośrednim wyjściem na plac zabaw, sale do rytmiki, języków obcych, gabinet psychologa i logopedy jak również stołówka, w której dzieci wspaniale radzą sobie z pysznymi obiadami, to wszystko sprawia, że jest to miejsce przyjazne dzieciom. Z okien sal rozpościera się widok na las, do którego codziennie na długie spacery wychodzą. Bliskość natury sprawia, że dzieci łagodnieją, poznają przyrodę poprzez bezpośredni z nią kontakt, cieszą się skarbami znalezionymi w lesie. W szkole jak też w lesie tuż obok znajduje się plac zabaw, doskonale wyposażony i zapewniający dzieciom codzienną stymulację ruchową.

Metoda Montessori

Naszym celem jest nie tylko sprawić, by dziecko zrozumiało. Nie jest nim też zmuszanie go do zapamiętywania. Celem jest by tak dotknąć jego wyobraźni, aby móc do głębi zarazić je entuzjazmem

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori to niepubliczna placówka o uprawnieniach publicznych. Nasi uczniowie realizują obowiązek szkolny, wystawiamy ważne świadectwa, a jako placówka oświatowa jesteśmy poddawani kontrolom i nadzorowi Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku. W naszej szkole nie ma typowych klas szkolnych. Zgodnie z pedagogiką Marii Montessori kształcimy dzieci w dwóch łączonych rocznikowo oddziałach. Pierwszy: oddział edukacji zintegrowanej obejmuje uczniów nauczania początkowego (wiek od sześciu do dziewięciu lat). W oddziale znajdują się dzieci młodsze, które chętnie uczą się od starszych i korzystają z ich pomocy, starsze mają możliwość wspierania młodszych, uczenia ich tego , co już potrafią. Grupa złożona z dzieci z różnym wieku wzmacnia wiarę uczniów we własne umiejętności, uczy szacunku dla innych, sprzyja wymianie doświadczeń między dziećmi, inspiruje a także wspiera proces nabywania wiedzy i umiejętności potrzebnych do udziału w życiu społecznym.

Chrześcijańskie wychowanie

Uczymy myśleć w oparciu o fundament chrześcijańskiego postrzegania rzeczywistości.

W naszej Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montessori fundamentem wszystkich działań i postaw jest miłość do Boga i ludzi. Stwarzamy możliwość kształtowania charakteru dziecka zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Wspieramy dzieci w odkrywaniu potencjału, talentów i pasji danych im od Boga. Nasze szkoły i przedszkola powstają, by wyposażyć dzieci w zanikające we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie, które w dużej mierze przyczyniają się do zmiany otoczenia. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą uczniów, nauczycieli a także chętnych rodziców. W ten sposób kształtujemy postawę zaufania, wdzięczności i zależności od Boga oraz świadomość Jego obecności każdego dnia. Codziennie czytamy Słowo Boże.

Opłaty

Czesne za szkołę jest pobierane przez 12 miesięcy w roku.
W roku szkolnym 2023/24 czesne wynosi 1100 zł miesięcznie.
Do tego należy doliczyć 
wpisowe 1100 zł oraz obiady zamawiane przez rodziców przez system internetowy pozwalający na elastyczne dopasowanie posiłków do frekwencji i upodobań kulinarnych dziecka (średnio 12-15 zł za dzień). 
Raz do roku dochodzi wyprawka roczna 300 zł.

plan zajęć

Kadra

Nasza sympatyczna kadra zawsze służy Państu pomocą.

Nasza kadra, to zespół młodych, pełnych pasji i entuzjazmu ludzi, którzy z oddaniem kreują rzeczywistość wokół naszych podopiecznych, umożliwiając im wolność uczenia się. Są to osoby wrażliwe, godne zaufania, dla których najważniejsze jest poznanie dziecka i podążanie za nim w jego rozwoju. Nasi nauczyciele są pełni cierpliwości i szacunku do dziecka. Są dla nich wzorem i modelem zarówno pod względem zalet osobistych, jak również fachowości. Są „żywym” elementem otoczenia a zarazem jego twórcą Posiadają oni wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz dyplomy ukończenia kursów Montessori. Oprócz wychowawców zajęcia z dziećmi prowadzą wykształceni nauczyciele poszczególnych przedmiotów takich jak: angielski, muzyka, wf, etyka czy religia.

Rekrutacja

Sprawny proces rekrutacji ułatwi Państwu zapisanie dziecka do szkoły już w kilku krokach!

Drodzy rodzice,

Dziękujemy za zainteresowanie Przedszkolem i/lub Chrześcijańską Szkołą Montessori. Jeśli po zapoznaniu się z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną doszliście Państwo do wniosku, że te propozycje są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, zachęcamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Kontakt

Nasza sympatyczna Dyrekcja i kadra zawsze służy Państu pomocą.

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori,
ul. Kozacza Góra 74, Ujeścisko

Sekretariat: tel. 501 658 579

magdalena.otremba@motnessori.gda.pl


DYREKTOR: Bartosz Demiańczuk

Close Menu