Gdańsk Ujeścisko

Przedszkole

O placówce

Nowoczesne, przyjazne przedszkole w otulinie lasu zaprasza!

Nasze przedszkole położone jest w otulinie lasu, w bardzo szybko rozwijającej się dzielnicy Gdańska, Ujeścisku. Do dyspozycji dzieci jest nowo wybudowany obiekt edukacyjny, zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wybrednych przedszkolaków. Duże, przeszklone, wspaniale wyposażone sale sale z bezpośrednim wyjściem na plac zabaw, sale do rytmiki, języków obcych, gabinet psychologa i logopedy jak również stołówka, w której dzieci wspaniale radzą sobie z pysznymi obiadami, to wszystko sprawia, że jest to miejsce przyjazne dzieciom. Z okien sal rozpościera się widok na las, do którego codziennie na długie spacery wychodzą. Bliskość natury sprawia, że dzieci łagodnieją, poznają przyrodę poprzez bezpośredni z nią kontakt, cieszą się skarbami znalezionymi w lesie. W szkole jak też w lesie tuż obok znajduje się plac zabaw, doskonale wyposażony i zapewniający dzieciom codzienną stymulację ruchową.

metoda-montessori

Metoda Montessori

Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od narodzenia do szóstego roku życia.

Nasze przedszkole przede wszystkim zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że przychodząc tu, czuje się pewnie.
Dziecko w pierwszych latach swojego życia bardzo łatwo przyswaja wiedzę, a nie ma lepszego sposobu, by mu to ułatwić, niż poprzez zabawę. Według założeń metody Montessori przedszkolak ma czuć pełne zrozumienie dla swoich zdolności. Ich rozwój ma być swobodny i indywidualny. Nasi wychowawcy wspierają dzieci w rozwijaniu własnych zainteresowań i nie zmuszają do przyswajania wiedzy.
Kluczem do sukcesu jest wyczekanie na odpowiedni moment, kiedy dziecko będzie gotowe na powtórzenie danego tematu. Żaden z przedszkolaków nie musi uczyć się w takim tempie jak inni. Wśród dostępnych pomocy dydaktycznych są kolorowanki, czytanki, książeczki z zadaniami z liczbami – dziecko może po nie sięgnąć, kiedy ma ochotę. Naszym celem jest pomaganie dzieciom w wieku od 2 do 5 w pełni rozwijać się, a co ważniejsze cieszyć się nauką. Zapewniamy szczęśliwe i bezpieczne środowisko. Uczymy dzieci, że są odpowiedzialni za swoje zachowania i szanować indywidualne potrzeby każdego z nas. Zachęcamy ich do towarzystwa w klasie, zwiększając w ten sposób pewność siebie i szacunek.

Little boy hugging an old book, he is happy

Chrześcijańskie wychowanie

Uczymy myśleć w oparciu o fundament chrześcijańskiego postrzegania rzeczywistości.

W naszej Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montessori fundamentem wszystkich działań i postaw jest miłość do Boga i ludzi. Stwarzamy możliwość kształtowania charakteru dziecka zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Wspieramy dzieci w odkrywaniu potencjału, talentów i pasji danych im od Boga. Nasze szkoły i przedszkola powstają, by wyposażyć dzieci w zanikające we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie, które w dużej mierze przyczyniają się do zmiany otoczenia. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą uczniów, nauczycieli a także chętnych rodziców. W ten sposób kształtujemy postawę zaufania, wdzięczności i zależności od Boga oraz świadomość Jego obecności każdego dnia. Codziennie czytamy Słowo Boże.

Opłaty

Czesne za przedszkole jest pobierane przez 12 miesięcy w roku.
W roku szkolnym 2023/24 czesne wynosi 1100 zł miesięcznie.
Do tego należy doliczyć wpisowe 1100 zł oraz obiady zamawiane przez rodziców przez system internetowy pozwalający na elastyczne dopasowanie posiłków do frekwencji i upodobań kulinarnych dziecka (średnio 12-15 zł za dzień). 
Raz do roku dochodzi wyprawka roczna 200 zł.

plan zajęć

Kadra

Nasza sympatyczna kadra zawsze służy Państu pomocą.

Nasi nauczyciele to łącznicy i pomocnicy, tłumacze skomplikowanego świata, odpowiadający na potrzeby dzieci, pozwalający im dokonywać wyborów i doskonalić się w powierzonych zadaniach. To wyselekcjonowane osoby, pełne miłości, cierpliwości i oddania, pasjonaci metody Montessori. Nauczyciele hojni, nie oceniający, niezależni, z wysokimi zasadami etycznymi i moralnymi, którzy z oddaniem, ofiarnością, cierpliwością i spokojem troszczą się i zachęcają dzieci do uczenia się. Nauczyciele, którzy udzielają pomocy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Rekrutacja

Sprawny proces rekrutacji ułatwi Państwu zapisanie dziecka do przedszkola już w kilku krokach:

Drodzy rodzice,

Dziękujemy za zainteresowanie Przedszkolem i/lub Chrześcijańską Szkołą Montessori. Jeśli po zapoznaniu się z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną doszliście Państwo do wniosku, że te propozycje są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, zachęcamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Kontakt

Nasza sympatyczna Dyrekcja i kadra zawsze służy Państu pomocą.

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori,
ul. Kozacza Góra 74, Ujeścisko

DYREKTOR: Urszula Stachowiak

Close Menu