Gdańsk Ujeścisko

Przedszkole

O placówce

Nowoczesne, przyjazne przedszkole w otulinie lasu zaprasza!

Nasze przedszkole położone jest w otulinie lasu, w bardzo szybko rozwijającej się dzielnicy Gdańska, Ujeścisku. Do dyspozycji dzieci jest nowo wybudowany obiekt edukacyjny, zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wybrednych przedszkolaków. Duże, przeszklone, wspaniale wyposażone sale sale z bezpośrednim wyjściem na plac zabaw, sale do rytmiki, języków obcych, gabinet psychologa i logopedy jak również stołówka, w której dzieci wspaniale radzą sobie z pysznymi obiadami, to wszystko sprawia, że jest to miejsce przyjazne dzieciom. Z okien sal rozpościera się widok na las, do którego codziennie na długie spacery wychodzą. Bliskość natury sprawia, że dzieci łagodnieją, poznają przyrodę poprzez bezpośredni z nią kontakt, cieszą się skarbami znalezionymi w lesie. W szkole jak też w lesie tuż obok znajduje się plac zabaw, doskonale wyposażony i zapewniający dzieciom codzienną stymulację ruchową.

metoda-montessori

Metoda Montessori

Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od narodzenia do szóstego roku życia.

Maria Montessori

Nasze przedszkole przede wszystkim zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że przychodząc tu, czuje się pewnie.
Dziecko w pierwszych latach swojego życia bardzo łatwo przyswaja wiedzę, a nie ma lepszego sposobu, by mu to ułatwić, niż poprzez zabawę. Według założeń metody Montessori przedszkolak ma czuć pełne zrozumienie dla swoich zdolności. Ich rozwój ma być swobodny i indywidualny. Nasi wychowawcy wspierają dzieci w rozwijaniu własnych zainteresowań i nie zmuszają do przyswajania wiedzy.
Kluczem do sukcesu jest wyczekanie na odpowiedni moment, kiedy dziecko będzie gotowe na powtórzenie danego tematu. Żaden z przedszkolaków nie musi uczyć się w takim tempie jak inni. Wśród dostępnych pomocy dydaktycznych są kolorowanki, czytanki, książeczki z zadaniami z liczbami – dziecko może po nie sięgnąć, kiedy ma ochotę. Naszym celem jest pomaganie dzieciom w wieku od 2 do 5 w pełni rozwijać się, a co ważniejsze cieszyć się nauką. Zapewniamy szczęśliwe i bezpieczne środowisko. Uczymy dzieci, że są odpowiedzialni za swoje zachowania i szanować indywidualne potrzeby każdego z nas. Zachęcamy ich do towarzystwa w klasie, zwiększając w ten sposób pewność siebie i szacunek.

Little boy hugging an old book, he is happy

Chrześcijańskie wychowanie

Uczymy myśleć w oparciu o fundament chrześcijańskiego postrzegania rzeczywistości.

W naszej Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montessori fundamentem wszystkich działań i postaw jest miłość do Boga i ludzi. Stwarzamy możliwość kształtowania charakteru dziecka zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Wspieramy dzieci w odkrywaniu potencjału, talentów i pasji danych im od Boga. Nasze szkoły i przedszkola powstają, by wyposażyć dzieci w zanikające we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie, które w dużej mierze przyczyniają się do zmiany otoczenia. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą uczniów, nauczycieli a także chętnych rodziców. W ten sposób kształtujemy postawę zaufania, wdzięczności i zależności od Boga oraz świadomość Jego obecności każdego dnia. Codziennie czytamy Słowo Boże.

Plan dnia, zajęcia, godziny otwarcia, opłaty

plan zajęć

Kadra

Nasza sympatyczna kadra zawsze służy Państu pomocą.

Nasi nauczyciele to łącznicy i pomocnicy, tłumacze skomplikowanego świata, odpowiadający na potrzeby dzieci, pozwalający im dokonywać wyborów i doskonalić się w powierzonych zadaniach. To wyselekcjonowane osoby, pełne miłości, cierpliwości i oddania, pasjonaci metody Montessori. Nauczyciele hojni, nie oceniający, niezależni, z wysokimi zasadami etycznymi i moralnymi, którzy z oddaniem, ofiarnością, cierpliwością i spokojem troszczą się i zachęcają dzieci do uczenia się. Nauczyciele, którzy udzielają pomocy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Rekrutacja

Sprawny proces rekrutacji ułatwi Państwu zapisanie dziecka do przedszkola już w kilku krokach:

Drodzy rodzice,

Dziękujemy za zainteresowanie Przedszkolem i/lub Chrześcijańską Szkołą Montessori. Jeśli po zapoznaniu się z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną doszliście Państwo do wniosku, że te propozycje są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, zachęcamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Kontakt

Nasza sympatyczna Dyrekcja i kadra zawsze służy Państu pomocą.

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori,
ul. Kozacza Góra 74, Ujeścisko
DYREKTOR: Mariusz Niewiarowski

  • mariusz.niewiarowski@montessori.gda.pl
  • +48 603 050 456

Koordynator przedszkola: Ilona Kaczeńska

  • ilona.kaczenska@montessori.gda.pl
  • +48 501 568 569
Close Menu