Gdańsk Ujeścisko

Żłobek

O placówce

Nowoczesny, przyjazny żłobek w otulinie lasu zaprasza!

Nasz żłobek położony jest u skraju lasu, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska – Ujeścisku. Do dyspozycji dzieci jest nowo wybudowany obiekt edukacyjny, zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wybrednych przedszkolaków.

Duże, przeszklone, wspaniale wyposażone sale z bezpośrednim wyjściem na plac zabaw, sale do rytmiki, języków obcych, gabinet psychologa, logopedy, jak również stołówka, w której dzieci wspaniale radzą sobie z pysznymi obiadami. To wszystko sprawia, że jest to miejsce przyjazne dzieciom. Z okien sal rozpościera się widok na las, do którego codziennie wychodzą na długie spacery. Bliskość natury sprawia, że dzieci łagodnieją, poznają przyrodę poprzez bezpośredni z nią kontakt, cieszą się skarbami znalezionymi w lesie.

Na terenie obiektu znajduje się doskonale wyposażony plac zabaw, zapewniający dzieciom codzienną stymulację ruchową.

metoda-montessori

Metoda Montessori

Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od narodzenia do szóstego roku życia.

Maria Montessori

Chrześcijańskie wychowanie

Uczymy myśleć w oparciu o fundament chrześcijańskiego postrzegania rzeczywistości.

W naszej Chrześcijańskiej Szkole i Przedszkolu Montessori fundamentem wszystkich działań i postaw jest miłość do Boga i ludzi. Stwarzamy możliwość kształtowania charakteru dziecka zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Wspieramy dzieci w odkrywaniu potencjału, talentów i pasji danych im od Boga. Nasze szkoły i przedszkola powstają, by wyposażyć dzieci w zanikające we współczesnym świecie wartości chrześcijańskie, które w dużej mierze przyczyniają się do zmiany otoczenia. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą uczniów, nauczycieli a także chętnych rodziców. W ten sposób kształtujemy postawę zaufania, wdzięczności i zależności od Boga oraz świadomość Jego obecności każdego dnia. Codziennie czytamy Słowo Boże.

Little boy hugging an old book, he is happy
plan zajęć

Plan dnia, zajęcia, godziny otwarcia, opłaty

Kadra

Nasza sympatyczna kadra zawsze służy Państu pomocą.

Nasi nauczyciele to łącznicy i pomocnicy, tłumacze skomplikowanego świata, odpowiadający na potrzeby dzieci, pozwalający im dokonywać wyborów i doskonalić się w powierzonych zadaniach. To wyselekcjonowane osoby, pełne miłości, cierpliwości i oddania, pasjonaci metody Montessori. Nauczyciele hojni, nie oceniający, niezależni, z wysokimi zasadami etycznymi i moralnymi, którzy z oddaniem, ofiarnością, cierpliwością i spokojem troszczą się i zachęcają dzieci do uczenia się. Nauczyciele, którzy udzielają pomocy tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Wirtualny spacer po placówce

Zapraszamy na wirtualny spacer po przedszkolu.
Otwieramy przed Państwem nasze drzwi…

Rekrutacja

Sprawny proces rekrutacji ułatwi Państwu zapisanie dziecka do przedszkola już w kilku krokach:

Drodzy rodzice,

Dziękujemy za zainteresowanie Przedszkolem i/lub Chrześcijańską Szkołą Montessori. Jeśli po zapoznaniu się z naszą wizją oraz ofertą edukacyjną doszliście Państwo do wniosku, że te propozycje są zgodne z Waszymi oczekiwaniami, zachęcamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Kontakt

Nasza sympatyczna Dyrekcja i kadra zawsze służy Państu pomocą.

Chrześcijańska Szkoła i Przedszkole Montessori,
ul. Kozacza Góra 74, Ujeścisko
DYREKTOR: Mariusz Niewiarowski

  • mariusz.niewiarowski@montessori.gda.pl
  • +48 603 050 456
Close Menu